Magdalena Tylko

Telefon:

Email: 

Szanowni Państwo, Próbuję odpowiedzieć na każdą otrzymaną wiadomość/pytanie, bo wiem, że zwracacie się do mnie w trudnych momentach życia, niejednokrotnie w chwilach kryzysowych.  Staram się odpowiadać na sms-y i e-maile na bieżąco, jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na dużą liczbę wiadomości jakie otrzymuję.  Będę wdzięczna za wyrozumiałość.

Kontakt telefoniczny bywa ze mną utrudniony. W trakcie sesji terapeutycznych nie odbieram telefonu.  Będę wdzięczna za wiadomość e-mail albo za sms. Na te wiadomości odpisuję najszybciej.

Znany Lekarz:

Jeśli w kalendarzu na moim profilu na Znanym Lekarzu nie ma terminów, to znaczy, że nie są dostępne 🙁  Wszelkie wolne terminy umieszczam na profilu.  

Pytania o terapię:

Przebieg terapii

 

Ile czasu trwa terapia?

Zwykle na 2-3 spotkaniu wspólnie z klientem formułuję cel terapii. Jasno sprecyzowany cel pozwoli mi określić ile będzie potrzebnych spotkań żeby uzyskać poprawę lub osiągnąć to, co zaplanowaliśmy. Zwykle spisuję na kartce zarówno cel oraz przewidywaną ilość spotkań. W trakcie terapii będziemy monitorować czy przy danym tempie pracy ustalony cel udaje się osiągnąć.
Dla poszczególnych problemów liczba spotkań będzie różna. W podejściu poznawczo behawioralnym terapeuta w swojej pracy zwykle korzysta z protokołów terapeutycznych, które określają długość terapii dla każdego z obszarów problemowych. I tak jeśli klient cierpi na depresję o umiarkowanym nasileniu, to będzie to ok .12 sesji terapeutycznych, dla zaburzeń lękowych (nerwic) ta liczba została określona na ok. 16 sesji, zaburzenie PTSD to ok.12 sesji. Z tego powodu terapia poznawczo-behawioralna jest często określana mianem terapii krótkoterminowej. Ale zdarzają się też w podejściu poznawczo-behawioralnym terapie dłuższe szczególnie jeśli problem długo narastał. Do jednej z dłuższych form terapii należy terapia zaburzenia osobowości borderline, która może trwać od 2 do 4 lat.

Czy mam prawo zrezygnować z terapii w dowolnym momencie?

Klient ma prawo w każdym momencie zrezygnować z terapii.

Jakie są zasady odwoływania sesji przez terapeutę?

Przyjmuję, że mam prawo odwołać spotkanie, kiedy istnieją ważne powody czy w nagłej sytuacji. Zwykle nie odwołuję spotkań więcej razy niż 3 na pół roku. I w miarę możliwości proponuję inny termin. 

Jakie są zasady odwoływania sesji przez klienta?

Przyjmuję, że na pół roku trwania współpracy osoba, z którą pracuję może odwołać 3 sesje bezpłatnie.  Każda kolejna odwołana sesja wiąże się z opłatą 50% ceny sesji. W trakcie terapii najważniejsza jest systematyczność, długie przerwy nie służą postępom w terapii. Jednocześnie zrozumiałe jest, że każdy czasem choruje czy potrzebuje urlopu.  Jeśli z wyprzedzeniem wiadomo, że spotkanie się nie odbędzie, to miarę możliwości szukamy innego terminu spotkania jeśli jest taka potrzeba po stronie klienta czy ze względu na proces terapeutyczny.

Rozwiń skrzydła Trening DBT

Skontaktuj się z nami!