Zespół PO POMOC
Jesteśmy terapeutkami, które wspólnie chcą zrealizować marzenie o miejscu, gdzie terapia jest bezpieczna, a każda osoba biorąca w niej udział czuje się w pełni akceptowana. Oferujemy profesjonalną pomoc. Każda z nas bierze udział lub już ukończyła 4-letnie szkolenie w psychoterapii, swoją pracę poddajemy superwizji.
Sylwia pracuje w podejściu psychodynamicznym.
Magdalena, Maria i Natalia są terapeutkami poznawczo-behawioralnymi oraz współtworzą zespół DBT oferując pełen program terapii dialektyczno-behawioralnej.
Zespół terapeutyczny DBT
dr n. biol. Maria Kulesza
Psycholog, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia
Psycholog, psychoterapeutka (ona/jej)
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) i dialektyczno-behawioralnym (DBT). Ukończyłam całościowe szkolenie DBT Comprehensive prowadzone przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia terapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym. Prowadzę terapię indywidualną, grupowy trening umiejętności i treningi Family Connections.
Dowiedz się więcej
Wykształcenie i doświadczenie zawodowe
Ukończyłam 5-letnie jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktoranckie w Instytucie Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk.
W pracy terapeutycznej wykorzystuję naukowo potwierdzone metody oraz kieruję się kodeksem etycznym psychologa i kodeksem etycznym terapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).
Jestem członkinią PTTPB i PTDBT, oraz International Society for the Studies of Personality Disorders.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam:
– w klinice zaburzeń depresyjnych w Stanowym Instytucie Psychiatrycznym w Nowym Jorku
– na oddziale całodobowym ogólno-psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim w Warszawie
– w klinice rehabilitacji neuropsychologicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
Regularnie rozwijam swoje umiejętności terapeutyczne poprzez uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowych.
Wybrane szkolenia:
– szkolenie trenerów programu Family Connections, dla rodzin i bliskich osób z dysregulacją emocjonalną i zaburzeniem osobowości borderline, prowadzone przez PTDBT i dr Alana Fruzzetti
– warsztat dotyczący wykorzystywania umiejętności DBT w terapii osób uzależnionych, organizowany przez PTDBT
– diagnoza zaburzeń osobowości w klasyfikacji ICD-11, prowadzone przez European Society for the Studies of Personality Disorders
– „Płeć i seksualność w relacji terapeutycznej” prowadzone przez mgr Jana Świerszcza
Jestem członkinią komitetu naukowego kampanii społecznej na rzecz rozumienia zaburzenia osobowości borderline (https://zaburzenieborderline.pl/).
Byłam również jednym z założycieli fundacji Pro Alteri, niosącej pomoc osobom z doświadczeniem psychozy (obecnie nie działam w fundacji).
Obszary pomocy
Pracuję stacjonarnie oraz online, z osobami od 18 roku życia, doświadczającymi różnych trudności w życiu codziennym. Pracuję z osobami niezależnie od tego jak identyfikują się seksualnie, romantycznie i płciowo. Praca z każdą osobą pacjencką/pacjentką/pacjentem jest oparta na współpracy i wzajemnym zaufaniu, osadzona w najnowszych, popartych naukowo metodach i indywidualnie dostosowywanych do przeżywanych trudności.
– trudności w identyfikacji w różnych obszarach tożsamości, dysforia płciowa (nie opiniuję w kierunku tranzycji płci)
– stres mniejszościowy i wewnątrz-mniejszościowy
– trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji, samotność
– trudności życia codziennego, kryzysy, zmiany w życiu
– depresja, zaburzenia lękowe, fobie
– zaburzenia osobowości
– ADHD
– trudności w obszarze seksualności i intymności
– żałoba
– nieradzenie sobie z emocjami, takimi jak lęk, złość, wstyd
– zaburzenia snu
Przeprowadzam również diagnostykę psychologiczną, w tym ADHD i spektrum autyzmu osób dorosłych.
mgr Natalia Gorzelnik
Psycholog, Trenerka umiejętności DBT, Psychoterapeutka w trakcie szkolenia
psycholog, obecnie w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii. Ukończyła szkolenie DBT Comprehensive. W trakcie studiów jej ścieżką specjalizacyjną była psychologia kliniczna oraz psychologii zdrowia i jakości życia.
Wspóółprowadzi treningi umiejętności oraz podcast „Ogarnij: Emocje i Relacje?„
mgr Magdalena Tylko
Psycholog, Psychoterapeutka CBT i DBT, Wykładowca
Nazywam się Magdalena Tylko. Jestem psychologiem i psychoterapeutką (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 544). Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, ponieważ jest to metoda psychoterapii o udowodnionej naukowo skuteczności. Od 2016 roku aktywnie uczę się oraz wspieram rozwój nurtu terapii dialektyczno-behawioralnej w Polsce.
Jestem założycielką gabinetu PO POMOC, który z pasją tworzę i rozwijam od 2014 roku. Od kilku lat prowadzę szkolenia oraz zajęcia dla studentów szkół psychoterapii gdzie z radością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Współprowadzę i nagrywam podcast: Ogarnij: Emocje i Relacje
Terapeuci współpracujący
mgr Sylwia Cano-Dominguez
Psycholog, Pedagog, Psychoterapeutka psychodynamiczna
Ukończyła psychologię, pedagogikę oraz nauki o rodzinie i obecnie jestem w trakcie 4 letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie psychodynamicznym w Collegium Medium UJ w Krakowie.